دوشنبه، 26 مهر 1400 پرچم ایران تماس با ما نقشه سایت صفحه اصلی English  
 
 
 
 r Skip Navigation Links
اطلاعیه ها
اخبار
آلبوم تصاویر
راهنمای تلفن
جستجو
کتابخانه مرکزی
پست الکترونیکی
اتوماسیون اداری
انتشارات
سامانه نشريات
گزارش عملکرد دانشگاه
میز خدمت
بیانیه حریم خصوصی
ارتباط با مسئولین
لینک های مفید
l 
 

Skip Navigation Links
صفحه نخست
مدیریتExpand مدیریت
دانشکده هاExpand دانشکده ها
اداراتExpand ادارات
مراکز پژوهشیExpand مراکز پژوهشی
کتابخانه مرکزی
نهاد نمایندگی رهبری
اطلاعیه هاExpand اطلاعیه ها
اخبارExpand اخبار
آلبوم تصاویر
راهنمای تلفن
     
ارزیابی واحد های پایلوت و مشاوره طراحی اولین واحد پیشرفته تصفیه فاضلاب با روش زیست توده گرانولی در کشور چین توسط دکتر سیروس ابراهیمی

 تاريخ: 12/09/98

به گزارش روابط عمومی دانشگاه صنعتی سهند، شرکت بی سی سی دومین شرکت بزرگ چینی در طراحی و اجرای واحدهای تصفیه آب و فاضلاب از دکترسیروس ابراهیمی عضو هیات علمی دانشگاه صنعتی سهند برای ارزیابی نتایج واحدهای پایلوت روش نوین تصفیه فاضلاب این شرکت و مشاوره در طراحی اولین واحد پیشرفته تصفیه فاضلاب به روش زیست توده گرانولی در کشور چین و همچنین شرکت در مراسم اعطای عضویت اکادمی مهندسی چین به پروفسور مارک فن لوسترخت "استاد راهنمای دوره دکتری دکتر سیروس ابر اهیمی در دانشگاه دلفت هلند"  دعوت بعمل آورد.

دکتر ابراهیمی بعد از بازدید از واحدهای پایلوت و محل احداث واحد تصفیه خانه جدید یکی از شهرهای چین در نشستی به بحث و بررسی نتایج بدست آمده و طراحی مد نظر برای احداث اولین واحد پیشرفته تصفیه فاضلاب در کشور چین بر اساس زیست توده گرانولی برای تصفیه فاضلاب این شهر پرداختند دکتر ابراهیمی اعلام کردند ایده ایجاد واحد پایلوت در چین  دوسال و نیم پیش با حضور یکی از مهندسین این شرکت در طی فرصت مطالعاتی دکتر ابراهیمی در دانشگاه دلفت هلند مورد مشورت قرار گرفته بود . ایشان سرعت عمل و نتایج موفقیت آمیز بدست آمده توسط این شرکت، در دستیابی به این تکنولوژی  را ستودنی اعلام کردند. 
دکتر ابراهیمی اعلام کردند تاکنون تنها یک شرکت هلندی انحصاراین روش نوین تصفیه فاضلاب که بعنوان انقلاب سبز در صنعت آب و فاضلاب جهان شناخته شده را دارد. علیرغم اینکه این شرکت حدود صد واحد در سالهای گذشته در کشورهای مختلف احداث کرده روند گسترش این تکنولوژی به خاطر انحصار و محدودیت های این شرکت با توجه به نیازی که جامعه بشری به این تکنولوژی دارد، کمتر از حد انتظار می باشد.
دکتر ابراهیمی اظهار امیدواری کردند با شکستن انحصار این تکنولوژی توسط این شرکت چینی شاهد موج دوم گسترش این تکنولوژی در جهان باشیم تا جامعه بشری هرچه بیشتر از منافع این تکنولوژی در حفظ محیط زیست بهرمند شود. در عین حال دکتر ابراهیمی اظهار تاسف کردند که تنگ نظری های  حاکم برصنعت آب و فاضلاب کشور و عدم حمایت و اعتماد لازم صنایع ایران از متخصصین داخلی مانع از این شد که تلاش ایشان برای تجاری سازی این تکنولوژی در طی دوازده  سال گذشته  در ایران به نتیجه برسد. دکتر ابراهیمی اظهار امیدواری کرد با کمک به شرکت چینی و اجرای موفقیت آمیز این طرح در چین، بتواند زمینه تجاری سازی و استفاده گسترده از این تکنولوژی در ایران را نیز هموارتر کند.
ایشان اعلام کردند، که اولین و دومین شرکت بزرگ فعال در زمینه تصفیه فاضلاب در کشورچین بطور همزمان فعالیت گسترده ای را برای دستیابی این تکنولوژی شروع کرده اند و در رقابتی سخت برای ثبت افتخار احداث اولین واحد در کشور چین می باشند. اولین بودن از لحاظ تبلیغاتی در گسترش این تکنولوژی می تواند امتیازبزرگی برای هریک از این دو شرکت محسوب شود. اولین شرکت بزرگ چینی با خرید مجوز استفاده این تکنولوژی از شرکت هلندی با قیمتی بالغ بر 5.3 میلیون یورو، اقدام  برای پیاده سازی این تکنولوژی را شروع کرده است.  دومین شرکت با حمایت مستقیم پروفسور مارک فن لوسترخت استاد دانشگاه دلفت هلند و مبدع این تکنولوژی در صدد اجرای این فرایند می باشد. دکتر ابراهیمی اعلام کرد افتخار دارد که بتواند دومین شرکت چینی را در دستیابی به این تکنولوژی و اجرای واحد صنعتی نیز حمایت کند. امکانات
     

 
درج در سايت توسط : روابط عمومی
       

دانشگاه صنعتی سهند
شهر جدید سهند
پردیس دانشگاه صنعتی سهند

تاریخ آخرین بروز رسانی  روز چهار شنبه  1400/06/24

 
راهنمای تلفن | پست الکترونیک | آلبوم تصاویر | الف تا ی | نقشه سایت | تماس با ما
طراحی و نگهداری: مرکز فناوری اطلاعات دانشگاه صنعتی سهند
کلیه حقوق نشر محفوظ است