چهارشنبه، 5 آبان 1400 پرچم ایران تماس با ما نقشه سایت صفحه اصلی English  
 
 
 
 r Skip Navigation Links
اطلاعیه ها
اخبار
آلبوم تصاویر
راهنمای تلفن
جستجو
کتابخانه مرکزی
پست الکترونیکی
اتوماسیون اداری
انتشارات
سامانه نشريات
گزارش عملکرد دانشگاه
میز خدمت
بیانیه حریم خصوصی
ارتباط با مسئولین
لینک های مفید
l 
 

Skip Navigation Links
صفحه نخست
مدیریتExpand مدیریت
دانشکده هاExpand دانشکده ها
اداراتExpand ادارات
مراکز پژوهشیExpand مراکز پژوهشی
کتابخانه مرکزی
نهاد نمایندگی رهبری
اطلاعیه هاExpand اطلاعیه ها
اخبارExpand اخبار
آلبوم تصاویر
راهنمای تلفن
     
مراسم گرامیداشت یاد و خاطره سردار شهید حاج قاسم سلیمانی به میزبانی دانشگاه صنعتی سهند در مسجد پیامبر اعظم (ص) این دانشگاه برگزار شد.

 تاريخ: 14/10/99

وظیفه امروز ما ادامه راه سردار سلیمانی است
 
رئیس دانشگاه صنعتی سهند گفت: ادامه‌ی راه سردار سلیمانی وظیفه‌ای است که بر دوش همه‌ی ما به ویژه مسئولان قرار دارد.
دکتر احمد رضا مصطفی قره‌باغی، صبح شنبه در مراسم گرامیداشت یاد و خاطره سردار شهید حاج قاسم سلیمانی با بیان این مطلب اظهار کرد: سیزدهم دی ماه یادآور خاطره‌ی تلخ و ناگواری است که دل میلیون‌ها ایرانی را به درد آورد و دشمن خبیث که یارای رویایی با سردار جبهه‌های مقاوت را نداشت، آن بزرگوار را با ترور از دست ما گرفت.
وی تصریح کرد: این رویداد باعث درد و اندوه در دل انسان‌های آزاده‌ی منطقه و جهان گردید و وقتی دشمن نتوانست با تربیت داعش برنامه‌هایش را به سرانجام برساند، راهکاری جز ترور به ذهنش نرسید.
وی تاکید کرد: دشمن اینجا هم اشتباه کرد و این عمل نه تنها باعت نشد چراغ این راه خاموش نشود، بلکه شعله ورتر هم شد
به گزارش روابط عمومی دانشگاه صنعتی سهند، رییس دانشگاه صنعتی سهند، صداقت، مرد میدان و عمل بودن و در میدان نبرد و مقاومت قرار گرفتن را از جمله ویژگی‌های اخلاقی، شهید سردار سلیمانی برشمرد و گفت: این ویژگی‌ها را امروز به عنوان مکتب سلیمانی می‌شناسیم.

فرمانده قرارگاه مدینه منوره:

سردار سلیمانی، وحدت را در جوامع اسلامی ایجاد کرد

 
فرمانده قرارگاه مدینه منوره و همرزم شهید سلیمانی با بیان اینکه سردار در جبهه‌ی مقاومت درخشید، گفت: او وحدت را در جوامع اسلامی ایجاد کرد.
سردار سرتیپ محمد مارانی، صبح شنبه در مراسم گرامیداشت یاد و خاطره سردار شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی که به صورت مجازی و از طریق ویدئو کنفرانس به میزبانی دانشگاه صنعتی سهند برگزار شد، با بیان اینکه سردار 40 سال از عمرش را صرف امنیت و دفاع در مقابل دشمنان کرد و اقدامات ارزشمندی را انجام داد، اظهار کرد: ایشان سه دوره‌ی مبارزاتی در این دوره 40 ساله داشتند.
وی با اشاره به نقش آفرینی مهم سردار شهید حاج قاسم سلیمانی در آغاز دفاع مقدس، جبهه‌ی جنوب شرق و سوریه، گفت: دفاع مقدس به بیان خود سردار، ارزشمندترین و بهترین دوره بود و ایشان می‌گفتند هر چه دارند از برکت خون شهدا و عزت و عظمت جمهوری اسلامی و دفاع مقدس، است.
وی ادامه داد: دفاع مقدس سبب شد دوستان و دشمنان را و بزرگانی همچون سردار قاسم سلیمانی و دیگر بزرگان را بشناسیم و این دوران، بهترین دوران بود.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه صنعتی سهند، همرزم سردار شهید حاج قاسم سلیمانی با اشاره به نقش وی در ایجاد امنیت در جبهه جنوب شرق، تصریح کرد: حضور سردار در جبهه‌ی جنوب شرق بعد از دفاع مقدس، دوران بسیار ارزشمندی بود و در دوره‌ی سوم نیز با ورود حاج قاسم به سپاه قدس انقلاب اسلامی که به فرماندهی مقاوم و توانمند بود، افتخارات زیادی کسب کردیم.
وی با تشریح برخی ویژگی‌های رفتاری و شخصیتی سردار سلیمانی، اظهار کرد: حاج قاسم بسیار با معنویات و با اخلاص بود و معنویت را در جبهه‌های دفاع مقدس و دانشگاه معنوی دفاع مقدس یافته بود، او برای خدا کار می‌کرد.
وی افزود: سردار ولایتمدار بود و همواره تاکید می‌کرد در کارهای نظامی، محکم و استوار و قاطع باشید و هم در جنگ و دفاع مقدس و هم جبهه‌ی جنوب شرق اینگونه بود، او با قاطعیت، با شجاعت و روحیه‌ی شهادت طلبی می‌جنگید.
فرمانده قرارگاه مدینه منوره متذکر شد: سردار سلیمانی برای همه‌ی خانواده‌های شهدا احترام خاصی قایل بود، احترام به پدر و مادر، تکریم بزرگان روحانیت علما و احترام به مردم از ویژگی‌های اخلاقی او بود.
وی گفت: امام علی (ع) در مورد مالک اشتر نگرانی‌هایی داشتند و از شهادت او ناراحت شدند و گریه کردند، رهبر عزیزمان هم وقتی نماز شهید عزیز را می‌خواندند گریه کردند.
 
سردار سلیمانی، انسانی کامل بود
 
همرزم سردار سلیمانی و از رزمندگان لشکر ثارالله، احساس مسئولیت نسبت به تک تک ایثارگران و پیگیری مشکلات رزمندگان تا زمان مرتفع شدن، تماس با مادران شهدا و نشست پای درد و دلشان را از ویژگی‌های اخلاقی سردار شهید سلیمانی، عنوان کرد و گفت: سردار سلیمانی، انسانی کامل بود.
علی نبوی، روز شنبه در مراسم گرامیداشت یاد و خاطره سردار شهید حاج قاسم سلیمانی که به میزبانی دانشگاه صنعتی سهند برگزار شد، گفت: صحبت از شهامت در محضر آذربایجانی‌ها مشکل بوده و زیره به کرمان بردن است.
به گزارشروابط عمومی دانشگاه صنعتی سهند، نبوی با بیان اینکه تا به حال در جهان درجه‌ای بلندتر از درجه‌ی سردار سلیمانی به کسی اعطا نشده، گفت: سردار سلیمانی، سردار دل‌ها است.
بر اساس این گزارش مراسم گرامیداشت یاد و خاطره سردار شهید حاج قاسم سلیمانی به میزبانی دانشگاه صنعتی سهند در مسجد پیامبر اعظم (ص) این دانشگاه به صورت نیمه حضوری و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزار شد.

در ادامه‌ی این مراسم، سردار مصطفی محمدی، فرمانده لشکر مکانیزه امام زمان (عج) شبستر نیز به تشریح ویژگی‌های سردار سلیمانی در جبهه‌های نبرد و مقاومت، پرداخت.
 


 امکانات
     

 
درج در سايت توسط : روابط عمومی
       

دانشگاه صنعتی سهند
شهر جدید سهند
پردیس دانشگاه صنعتی سهند

تاریخ آخرین بروز رسانی  روز چهار شنبه  1400/08/01

 
راهنمای تلفن | پست الکترونیک | آلبوم تصاویر | الف تا ی | نقشه سایت | تماس با ما
طراحی و نگهداری: مرکز فناوری اطلاعات دانشگاه صنعتی سهند
کلیه حقوق نشر محفوظ است